כך תדעו שהגיע הזמן לבצע שדרוג אתר

פייסבוק
טוויטר
לינקדאין
ואטסאפ
שליחה במייל

לפני יותר משני עשורים פרץ לחיינו בסערה הכלי ששינה פני העולם – האינטרנט. אתרים החלו להיבנות וקיבלו צורות שונות ופורמטים שונים, בהתאם לשלל שפות, טרנדים וטכנולוגיות שהיו קיימות מאז ומתפתחות בקצב מסחרר עד היום.

מבט מהיר ל-2018 מגלה, שמה שהיה נכון לאתרי אינטרנט לפני 25 שנה, לא נכון עבורם כיום. אבל מעבר לכך, עם התפתחות הטכנולוגיה, השינויים החברתיים והתרבותיים, הפיכתו של העולם לכפר גלובלי ושאר תהליכים גדולים מאתנו – לפעמים אפילו מה שהיה נכון לאתר שלכם לפני שנתיים, לא נכון עבורו כיום.

שדרוג אתר

לכן, אספנו עבורכם כמה "סימני אזהרה", שיאפשרו לכם לדעת שהגיע הזמן לשדרג את האתר. בהמשך, נמליץ לכם גם כיצד לשדרג אתר ומדוע דווקא בדרך הזו.

  • אין באתר שלכם מספיק תוכן – קידום אתרים קם ונופל על תוכן. גם אם תשלמו לגרפיקאית צמרת וגם אם תבנו אתר מתוחכם ודינאמי, ללא תוכן הוא לא שווה הרבה. איך מיצרים תוכן? ובכן, כותבים או מעסיקים כותב תוכן. הצורה הנפוצה ביותר כיום לפרסום תוכן הוא בלוג אישי או מקצועי. לכן אם אין לכם אחד כזה, זה הזמן לשדרג.

 

  • האתר צעקני וקיטשי – עיצוב עם פונטים בצורות שונות שלא קשורים זה לזה, צבעים זרחניים, נצנצים, אורות מהבהבים ועוד – כל אלו שייכים לעיצוב של שנות ה-90, כשהאינטרנט עוד היה בחיתוליו ובנית האתרים הייתה בוסרית וניסיונית.
    אם האתר שלכם מעוצב באופן שתיארנו, הגיע הזמן להתקדם עם הזמנים. העיצוב כיום הוא מאופק, מינימליסטי אפילו, וגם אתרים צבעוניים ותוססים עושים שימוש בתבניות צבע הרמוניות ונעימות לעין, המתחברות למסר של המותג.

 

  • אתר מסונכרן לרשתות החברתיות – זה לא סוד שהרשתות החברתיות השתלטו על העולם והן ה-דבר באינטרנט. אנשים מבלים בהן שעות, הן משמשות קרקע לפריחת עסקים, מובילי הדעה חוגגים בהן ונדמה שאם אין לכם פרופיל, זה כאילו הורדתם לגמרי פרופיל. ועכשיו נשאלת השאלה: האם האתר שלכם כולל חיבור ישיר לרשתות החברתיות האלו? אם לא, הגיע הזמן לשדרג את האתר ודחופה שעה אחת קודם. בשלהי שנת 2018, לא ייתכן מצב שהאתר לא יסתנכרן לפחות עם פייסבוק וכמובן שכמה שיותר רשתות הרי זה משובח. הדבר חמור על אחת וכמה וכמה במידה ואתם עסק שדווקא מתחזק עמוד פייסבוק פעיל ומלא מעורבות. זה אומר שכל מי שגולש לאתר שלכם לא יודע בכלל על קיומו של העמוד ואתם מפסידים לקוחות יקרים ואת הכסף שלהם.

 

  • האתר לא רספונסיבי לטלפון נייד – זוכרים פעם, מזמן, שכדי לגלוש באינטרנט ממש ישבנו מול מחשב? הזמנים האלו כבר עברו מן העולם והיום רוב הגלישה באינטרנט נעשית דרך הטלפונים החכמים. ישראל מחזיקה באחד משיאי העולם למספר המכשירים פר גודל האוכלוסייה, אז תעשו את החשבון לבד – כל דקה שאין לכם אתר מותאם למובייל, זו דקה שבה אחוז עצום של אנשים לא יכול להיחשף למוצר או לשירות שלכם. תארו לכם כמה לקוחות אתם מפסידים בגלל שהאתר שלכם לא מותאם למובייל. לא חבל?

איך מבצעים שדרוג אתר בצורה חכמה?

ראשית, חשוב לפנות לחברה מקצועית ואמינה שעוסקת בשדרוג אתרים ויש לה ניסיון בלקחת אתרים מיושנים ולהפוך אותם לפנינה טרנדית מתוחכמת.
שנית, אנו ממליצים בחום לשדרג את האתר למערכת וורדפרס, המעניקה גם לבונה האתרים וגם לכם בסופו של דבר, חופש יצירתי וטכני כמעט בלתי מוגבל. כלומר, האתר יכול להיות מותאם אישית ומעבר לכך, תוכלו לבצע בו שינויים בכל זמן שתרצו, בהתאם לצרכים שיעלו.

פוסטים נוספים :

נגישות

מדוע לדאוג להנגשת אתרים

מספר אתרי האינטרנט בארץ ובעולם הוא רב מדי מכדי לספור. פעם בניית אתר אינטרנט הייתה עסק מורכב מדי מכדי להבין ורוב האתרים

שניה לפני שאתם יוצאים, יש שאלות ?

לשאול ולהבין זה תמיד טוב :)